НОВИНИ

The Economist: В ООН китайські дипломати частіше приставатимуть на бік Росії у 2019 році

Також Піднебесна зухваліше поводитиметься в Південно-Китайському морі, встановлюючи нові системи озброєнь на суперечливих рифах.

З огляду на конкуренцію в короткотерміновій перспективі конфронтація між Пекіном і Вашингтоном 2019 року переміститься з торгівлі в інші сфери, китайські дипломати в Організації об’єднаних націй (ООН) та на інших міжнародних форумах забиратимуть голоси, частіше пристаючи на бік Росії. Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2019".

 

Видання прогнозує, що китайські лідери не запроваджуватимуть власні додаткові мита у відповідь на Трампові тарифи. Вони відкриють для Заходу раніше недоступні сектори, скасують обмеження на інвестиції в спільні підприємства, і навіть більше — відкриють свої чекові книжки, щоб придбати американські ресурси вартістю в мільярди доларів. Масштабних митних інспекцій, податкових рейдів чи інших регуляторних інструментів для тиску на американські компанії Пекін не застосовуватиме, щоб усі іноземні компанії не почали зважувати ризики інвестицій. Хоча деякі американські корпорації пришвидшать диверсифікацію виробництва в Піднебесній. Комуністичні лідери в Китаї агресивно затягуватимуть європейські, японські та південнокорейські компанії на свій ринок, хоч і спонукатимуть місцевих дослідників та науковців розробляти передові технології, щоб країна була самодостатньою.

 

Зазначається, що завдяки таким розрахункам китайської сторони, що дбає про власні інтереси, 2019 року напруженість зі США у сфері торгівлі, найімовірніше, послабиться. Американські ланцюги поставок у Китаї радше послабляться, ніж розірвуться.

 

«З огляду на конкуренцію в короткотерміновій перспективі конфронтація між Пекіном і Вашингтоном переміститься в інші сфери. Поки Трампова команда вестиме з Північною Кореєю складні переговори щодо ядерної програми цієї сталіністської країни, Китай нічим не допомагатиме, послаблюючи наявні санкції та не бажаючи чути про нові. Піднебесна зухваліше поводитиметься в Південно-Китайському морі, встановлюючи нові системи озброєнь на суперечливих рифах. Зросте ризик фізичного зіткнення між американськими та китайськими військовими кораблями й літаками. В ООН та на інших міжнародних форумах китайські дипломати забиратимуть голоси, частіше пристаючи на бік Росії», - пише The Economist.

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.