НОВИНИ

The Economist: 2019 року очікується відкриття штаб-квартири представництва НАТО в Латвії

Країна наглядатиме за тисячами його підрозділів Альянсу, нещодавно відправлених до країн Балтії.

2019 року Північноатлантичний альянс вестиме дедалі масштабніші воєнні ігри, знову опановуючи навички, виплекані за часів холодної війни та втрачені в 1990-х, й охоплюватиме більше територій. Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2019".

 

Так, Македонія, яка суттєво наблизилася до вирішення суперечки з Грецією про назву своєї держави, може в січні почати довгий шлях до членства. 2019 року очікується відкриття штаб-квартири представництва Альянсу в Латвії, яка наглядатиме за тисячами його підрозділів, нещодавно відправлених до країн Балтії. Нове Атлантичне командування буде призначено для вирішення ситуації в Арктиці, зокрема тамтешньої розбудови росіян. Тренувальна місія НАТО в Іраку покликана запобігти відродженню «Ісламської держави».

 

«Та Альянс не захищений від сил, які віднедавна дошкуляють західній політиці. Одним із джерел напруженості є утвердження популістських партій, як-от італійська «Ліга Півночі». Вони схильні співчувати Росії та дорікатимуть НАТО за експансіонізм. Другий конфлікт розсварить Південь і Північ. Такі країни, як Польща й Естонія, тривожаться щодо Росії. Тимчасом їхніх південних союзниць, зокрема Грецію й Іспанію, більше турбує імміграція через Середземне море та збройні протистояння в Північній Африці та на Близькому Сході. Tож вони вимагатимуть від Альянсу перейматися тим самим», – прогнозує The Economist.   

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.