НОВИНИ

The Economist: Слід очікувати безладних виборів до Європарламенту

Замість 751-го в парламенті буде 705 місць. І без того низька явка 2014 року, найімовірніше, ще зменшиться.

Новий склад дещо зменшеного Європейського парламенту 2019 року виберуть без участі британців. Орієнтовно половину місць Великої Британії розподілять серед решти країн-членів; друга половина просто зникне. Про це пише The Economist у спільному з "Українським тижнем" проекті "Світ у 2019".

 

Таким чином, ідеться в матеріалі, замість 751-го в парламенті буде 705 місць. І без того низька явка 2014 року (43%), найімовірніше, ще зменшиться.

 

«Вибори й подальша політика перетворяться на поле бою між старими й новими силами. З одного боку, буде європейський істеблішмент: правоцентристська Європейська народна партія (ЄНП) і лівоцентристська Партія європейських соціалістів (ПЄС). Наразі ці два блоки завойовують більшість на кожних європейських виборах, хоча за останні 20 років їхній спільний результат погіршився: із 66% 1999-го до 55% 2014-го. На травневому голосуванні вони можуть скотитися до 50%, бо традиційні християнсько- і соціал-демократичні сили поступаються конкурентам», — пише видання.

 

За прогнозом The Economist, останні ставатимуть дедалі помітнішими. Серед лівих — це Жан-Люк Меланшон і його «Непокірна Франція», а також нідерландська ліволіберальна сила «Зелені ліві». Серед центристів — бунтарі, як-от «Громадяни» (Ciudadanos) в Іспанії та «Вперед, Республіко!» (La République En Marche) Емманюеля Макрона у Франції. Серед правих — нові популістські сили, як-от «Північна ліга» Маттео Сальвіні в Італії та «Шведські демократи». Ці організації мало що об’єднуватиме, окрім скептичного ставлення до процесу Spitzenkandidat, тобто обрання «головного кандидата» найбільшої сили (ймовірно, ЄНП), який стане наступним президентом Європейської комісії. Процедура, запроваджена 2014 року, не підтримувалася тоді й втрачає популярність тепер. Однак два основні блоки далі за неї чіплятимуться, бо для них це шанс зберегти вплив.

 

«Слід очікувати безладних виборів. Spitzenkandidaten проведуть кілька теледебатів — усі англійською. Відносно мало європейців звернуть на них увагу. Дебати в окремих країнах-членах, як завжди, зосереджуватимуться на місцевих проблемах. Та самі вибори будуть європейськішими, ніж раніше: на національних дебатах більшості країн-членів обговорюватиметься політика ЄС щодо міграції і — трохи менше — євро. Предметом суперечок буде подальше членство «Фідесу» — авторитарної правої партії, яка нищить ліберально-демократичні норми в Угорщині, — в ЄНП. У ЗМІ багато говоритимуть про спроби Макрона похитнути процес Spitzenkandidat за допомогою власної нової сили ліберальних проєвропейців», — прогнозує британський тижневик.

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.