НОВИНИ

На Буковині церковна громада перейшла з РПЦ до ПЦУ

Варто зазначити, що з 31 грудня у зазначених церковних громадах розпочнеться процедура реєстрації парафій.

Церковна громада с.Боянчук Заставнівського району Чернівецької області ухвалила рішення про перехід з підпорядкування РПЦ до Православної церкви України. Про це йдеться у повідомленні на сторінці "Православні Буковини" у Facebook. 
 

"30 грудня у селах Карапчів (Вижниччина) та Боянчук (Заставнівщина) відбулися збори мирян щодо переходу з РПЦ під юрисдикцію нової Православної Церкви України. Результат такий - люди у цих селах більшістю голосів висловилися за ПЦУ", - йдеться у повідомленні. 

 

Зокрема, у Карапчеві за ПЦУ проголосували понад 350 мирян з 400, хто був присутній. 

 

Варто зазначити, що з 31 грудня у зазначених церковних громадах розпочнеться процедура реєстрації парафій.

 

На зборах громади були присутні близько 30 представників колишньої УПЦ МП, які заявляли про неприпустимість переходу церкви Різдва Пресвятої Богородиці села Карапчів до ПЦУ.  Присутній у селі секретар Чернівецької єпархії УПЦ МП Микита заявив під час зборів, що "ніякого Об’єднавчого собору не було", а дії ПЦУ є "розкольницькими". 

 

На зборах виступив священик отець Георгій, який заявив, що справжня українська церква – новостворена ПЦУ.


 

"У нас відібрали церкву ще в 1686 році, а світ тепер нам повернув цю церкву. 14 церков світу проголосували за нас. І це дійсно справжня українська церква", - заявив він.

 

Після цього жителі Карапчева понад 350 голосами підтримали перехід їхнього храму до Православної церкви України.

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.