НОВИНИ

Плюшевий Гітлер та "християнський ІГІЛ". Топ-10 російських фейків про Україну

Антисеміти-українці, які грають з плюшевим Гітлером і будують церкву "християнського ІГІЛа" та інші вражаючі фейки.
В 2018 році російські пропагандисти неодноразово застосовували фантазію для створення нових фейків про Україну. Отже, антисеміти-українці, які грають з плюшевим Гітлером і будують церкву "християнського ІГІЛа" та інші вражаючі фейки.
 
 
1) Інваліду-переселенці з Донбасу "порвали рот" за те, що розмовляв російською мовою
В селі Сумської області жителі порвали рот "інваліду-переселенці з Донбасу" за те, що той нібито розмовляв російською мовою. Таку версію розповсюдила місцева телерадіокомпанія, а про неприязнь місцевих жителів до переселенців розповіла дружина потерпілого. Версію дружини не підтвердили свідки, поліція і навіть сам потерпілий, з яким StopFake також зв'язався. Побилися під час п'янки, впав в льох, - розповів герой черговий страшилки російської пропаганди.
 
 
2) Представники Правого сектора побили мирних росіян в Афінах
Журналісти в Росії і не збиралися забувати про Правий сектор.  Наприклад, видати бійку футбольних фанатів у Афінах як побиття членами Правого сектору мирних росіян членами Правого сектора". Посилалися на грецькі ЗМІ, хоча там ніяких згадок про Правом секторі не було, а першими відео з бійкою фанатів стали поширювати саме російські ЗМІ.
 
 
3) Від студентів в Україні вимагають писати "відмовні" від родичів в Росії
Телеканал "Росія" заявив, що українські університети вимагають від студентів письмово відмовлятися від родичів в Російській Федерації. Традиційно в сюжеті є і очевидці секти "хлопчиків в трусиках". 
 
 
4) Українських дітей змушують грати з плюшевим Гітлером
Російські ЗМІ спробували переконати свою аудиторію, що "українських дітей змушують грають з плюшевим Гітлером", і що нібито "іграшки у вигляді" великого вождя Гітлера "з'явилися в продажу на Україні". При цьому саме оголошення, на яке посилалися журналісти, зникло. Зате на російських ресурсах з оголошеннями можна виявити, що іграшкових Гитлеров продають у Москві.
 
5) В Україні розгул антисемітизму
"Антисемітська карта" - одна з популярних в російських ЗМІ, коли треба щось придумати про Україну, а нових об'єктів немає. Наприклад, пропагандисти використовували звернення 56 конгресменів до Держдепу США, в якому стверджується, що українська влада "фінансують антисемітизм", "героїзують нацистських колаборантів", і т.д. Виявилося, що за зверненням стоять політики, які часто з'являються в російських ЗМІ, і вторять пропагандистській риториці. Згідно з даними опитування американського центру Pew Research Center, який проводився в 18 країнах Центральної та Східної Європи, в Україні якраз найнижчий відсоток антисемітизму в Європі.
 
 
6) Київський патріархат стає "християнським ІГІЛом"
Чи не знали про зв'язок Київського патріархату (УПЦ КП) з ІГІЛ, а дитячої скаутської організації "Пласт" - з терористами? Ми теж. Але виявилося, домислів і маніпулятивних тверджень автора з так званої "Луганської народної республіки", яка сам по собі фейк, достатньо, щоб робити гучні порожні заяви і поширювати їх по маргінальним сайтам. Аргументи автор знаходить в старих фейках, про які ми писали в попередні роки.
 
 
7) Уряд Гройсмана вирішило продавати кров українців за кордон
Російські ЗМІ заявили, що в Україні на експорт, крім традиційних товарів, "піде кров громадян, готових продати себе по частинах". Посилалися пропагандисти на розпорядження про надання "дозволу на реалізацію за межами України компонентів донорської крові і препаратів, виготовлених з донорської крові та її компонентів". Міністерство охорони здоров'я України спростувало інформацію про експорт донорської крові. Насправді дозволено "виробництво лікарських препаратів з надлишку крові, які не використовуються для надання медичної допомоги". Така практика існує в усьому світі.
 
 
8) Київ підтвердив наявність українських елементів в двигунах ракет КНДР
Пропагандисти заявили, що в Києві підтвердили наявність українських елементів в двигунах міжконтинентальних балістичних ракет КНДР. Пізніше цю заяву зі спростуванням зробив і секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.
 
 
9) З України в Росію прийшов замінований поїзд
РЕН ТВ і інші ЗМІ заявили, що з України в Росію нібито прийшов замінований поїзд. Звичайно ж, "українські диверсанти замінували поїзд", який їхав з так званої "Донецької народної республіки". Пізніше новина спростували як сайти "ДНР", так і в управлінні на транспорті МВС Росії по Центральному федеральному округу.
 
 
Джерело: Stopfake.org
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.