НОВИНИ

Зупинити "Північний потік-2" вже не вдасться - єврокомісар

Гюнтер Еттінгер заявив, що погрози Трампа не є підставою для зупинки проекту.

Єврокомісар з питань бюджету Гюнтер Еттінгер вважає, що попри тиск з боку Сполучених Штатів Америки проект газопроводу "Північний потік-2" не буде зупинений. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

"Правда полягає і в тому, що трубопровід давно вже давно будується і не може бути так просто зупинений", - зауважив він.

 

За його словами, погрози американського президента Дональда Трампа, який неодноразово заявляв про те, що Німеччина опиниться в енергетичній залежності від російського газу через Nord Stream 2, не є підставою для зупинки проекту.

 

Крім того, єврокомісар вимагає від російського "Газпрому" "чесної угоди" щодо подальшого транзиту газу територією України. На його думку, ЄС міг би посилити тут тиск на Москву.

 

"У питанні ж подальшого розподілу газу з "Північного потоку-2" в Європі діють норми права щодо внутрішнього ринку ЄС. До них належать також приписи, які забезпечують чесну конкуренцію. Володимир Путін та "Газпром" знають про це", - наголосив Еттінгер.

 

Нагадаємо, Європейський парламент у своєму проекті доповіді про стан відносин з Росією від 28 листопада закликав зупинити будівництво "Північного потоку - 2". 

 

Як повідомлялося, представник партії "Християнсько-демократичний союз"  Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що було б "занадто радикально" повністю відмовитися від "Північного потоку-2", але Берлін міг би скоротити об’єми поставок газу.

 

Нагадаємо ,на засіданні найбільшої фракції німецького Бундестагу ХДС/ХСС, в якому взяла участь Меркель, було ухвалено документ, який визнає стратегію розвитку партнерства Німеччини та України. У документі підтверджується, що фракція вбачає у проекті "Північний потік-2" небезпеку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.