НОВИНИ

Андрій Парубій: Для успішного завершення деколонізації потрібно виховати нового громадянина

Також, за словами голови ВР, надзвичайно може зарадити децентралізація.

Для успішного завершення деколонізації нам треба виховати нового громадянина. Для цього потрібен час і просвітницька діяльність. Таку думку на сторінках спільного проекту "Українського тижня" та The Economist "Світ у 2019" висловив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

 

Також, за його словами, надзвичайно може зарадити децентралізація: люди в громадах учаться співучасті та співвідповідальності — це принципово новий вид взаємодії, який має докорінно змінити характер взаємин у площині «громадянин — держава».

 

«Коли ми говоримо про шлях східноєвропейських країн, то слід ураховувати одну важливу різницю: вони трансформувалися в умовах, коли Росія жодним чином не втручалася в їхні справи. У тих країнах не було в парламенті партій, які піддавали сумніву державність як таку, а в нас такі партії до 2014 року становили більшість у Верховній Раді. Ми пройшли етапи своєї визвольної антиколоніальної боротьби й остаточно визначили свій курс. Україна — це, на відміну від багатьох країн-сусідів, — велика держава. Ми не катер, що може швидко розігнатися, ми — авіаносець, який повільно набирає оберти, але рухається в правильному напрямку», — спікер парламенту.

 

  • Журнал «Український тиждень» дев'ятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у...», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.