НОВИНИ

Опитування показало, за кого українці планують голосувати на президентських виборах

Також у фонді "Демократичні ініціативи" змоделювали різні варіанти голосування в другому турі.

В Україні участь у президентських виборах у 2019 році планують взяти 76% громадян, натомість не бажають брати  участі 14%, решта респондентів  ще не визначилася. Про це йдеться в спільному загальнонаціональному дослідженні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, оприлюдненому 28 грудня.

 

Водночас серед кандидатів на посаду президента лідером є Юлія Тимошенко серед тих, хто має намір брати участь у виборах – 16,1%.

 

"Петро Порошенко – 13,8%, Володимир Зеленський – 8,8%, Юрій Бойко – 8,4%, Анатолій Гриценко – 6,8%, Олег Ляшко – 6,9%, Євген Мураєв – 3,1%, Олександр Шевченко – 2,9%, Святослав Вакарчук – 2,6%, Андрій Садовий – 2,4%. Не визначилися з кандидатом серед тих, хто готовий брати участь у виборах, 13,1%, ще 3,3% закреслили б усіх кандидатів у бюлетені", – йдеться в повідоленні.

 

Також у фонді "Демократичні ініціативи" змоделювали різні варіанти голосування в другому турі:

 

  • У парі  Юлія Тимошенко – Петро Порошенко  22%  населення готові проголювати за Юлію Тимошенко,  16% – за Петра Порошенка, проте 36% не віддали б перевагу жодному з них, 14% у разі такого складу другого туру не пішли б на вибори і ще 11% не визначилися.
  • У парі Юлія Тимошенко –  Володимир Зеленський голосування паритетне: 21% – за Зеленського, 20% – за Тимошенко, 35%  не підтримали б обох, 13% не пішли б на вибори і 11% не визначилися.
  • У парі  Юлія Тимошенк – Анатолій Гриценко  «рахунок» теж фактично рівний: 21% виборців готові проголосувати за Гриценка і 20% – за Тимошенко. За жодного з них не готові проголосувати 33%, ще 14% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 12% не визначилися.
  • У парі Юлія Тимошенко – Юрій Бойко за Юлію Тимошенко готові проголосувати 24%, за Юрія Бойка – 14%.   За жодного з них не готові проголосувати 38%, ще 14% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 12% не визначилися.
  • У парі  Петро Порошенко – Анатолій Гриценко за  Гриценка готові проголосувати  22%, за  Порошенка – 15%. За жодного з них не готові проголосувати 36%, ще 14% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 13% не визначилися.
  • У парі Петро Порошенко – Володимир Зеленський за  Володимира Зеленського  готові проголосувати 22%, за Петра Порошенка – 17%. За жодного з них не готові проголосувати 37%, ще 13,5% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 11% не визначилися.
  • У парі Петро Порошенко – Юрій Бойко за Петра Порошенка готові проголосувати 19,5%, за Юрія Бойка – 14%. За жодного з них не готові проголосувати 41%, ще 13% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 13% не визначилися.

 

Крім того, зазначається, що рівень потенційної готовності до участі у виборах до Верховної Ради України становить 77%, тоді як 15% опитаних не налаштовані  брати участь у парламентських виборах. 

 

"Серед  політичних партій найбільше голосів тих, хто висловив готовність брати участь у голосуванні,  отримали б партія «Батьківщина»  (16,4%). Далі йдуть:  Блок Петра Порошенка "Солідарність" (11,9%), партія "Опозиційна платформа "За Життя" (9,2%), партія "Слуга народу" (8,3%), партія "Громадянська позиція"  (6,7%),  Радикальна Партія Олега Ляшка (5,8%).  Решта партій поки що не перетинають 5%-ий бар’єр", – наголошується в повідомленні.

 

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з  соціологічною службою Центру Разумкова  з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Нагадаємо, у серпні фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова  провели опитування громадської думки та оприлюднили дані про електоральні настрої населення щодо виборів президента України. Згідно з яким, переважна більшість  громадян  (70%) планує взяти участь у виборах президента України, тоді як не бажають брати участь – 23%. Серед кандидатів на президентську посаду Юлію Тимошенко підтримували 17,8% громадян, Анатолія  Гриценка – 8,4%, Петра Порошенка – 7,9%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.