НОВИНИ

Українці назвали головну політичну подію 2018 року – соцопитування

Українці, серед іншого, також назвали – введення воєнного стану, атаку Росії на українські кораблі в Керченській протоці та продовження війни.

Українці вважають об’єднання церкви – створення Православної Церкви України – головною політичною подією 2018 року в Україні, відповідну думку висловили 24% опитаних. Про це йдеться в спільному загальнонаціональному дослідженні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, оприлюдненому 28 грудня.

 

Українці, серед іншого, також назвали – введення воєнного стану, атаку Росії на українські кораблі в Керченській протоці та продовження війни.

 

"Головною політичною подією 2018 року в Україні, беззаперечно, було визнано об’єднання церкви, надання Томосу (це зазначило 24% громадян). Далі йдуть: введення воєнного стану  (17%), інцидент у Керченській протоці  (9%), продовження війни (7%).   Жодної події не змогли назвати 12% (минулого року – 25%)", – йдеться в повідомленні.

 

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з  соціологічною службою Центру Разумкова  з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.