НОВИНИ

Російський "Русал" призначив нового главу правління, щоб вийти з-під санкцій США

Раніше очільником ради директорів компанії був Маттіас Варніг.

Російська алюмінієва компанія "Русал" у п'ятницю, 28 грудня, оголосила про призначення Жана-П'єра Тома новим головою ради директорів у рамках узгодженої реструктуризації в обмін на скасування санкцій Сполучених Штатів Америки. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Відставка попереднього очільника ради директорів Маттіаса Варніга на початку цього тижня була частиною угоди "Русала" і En+ з  Мінфіном США.

 

Зазначається, що Тома був призначений керівником ради директорів.

 

Так, 61-річний Тома був незалежним невиконавчим директором у раді директорів "Русала" з червня. Також протягом 15 років він  був керуючим партнером в інвестиційному банку Lazard, залишивши посаду в 2013 році.

 

Водночас з 2009 року він займає посаду невиконавчого незалежного директора в раді директорів французького виробника металів Recylex.

 

Нагадаємо, 24 травня російська алюмінієва компанія "Русал", що належить бізнесмену Олєгу Дєріпасці, заявила про відставку топ-менеджерів.  Зокрема, відставки очільників пов'язані з кроками щодо для виведення компанії з-під дії санкцій.

 

 18 травня стало відомо, що Дєріпаска йде з ради директорів компаній "Русал" і "En+". Місце бізнсмена займе незалежний директор "En+" Філіп Мелфей.

 

11 травня Дєріпаска повернув три приватні літаки, які перебували у нього в лізингу, оскільки запроваджені проти нього санкції США унеможливлюють їх використання. Так, йдеться про три реактивні літаки Gulfstream G550.

 

 Також 28 квітня в Міністерстві фінансів США заявили, що навіть якщо Дєріпаска перестане контролювати компанію, це не гарантує скасування санкцій щодо російського металургійної компанії. 

 

16 квітня стало відомо, що акції російської алюмінієвої компанії "Русал" знизилися до історичного мінімуму.  

 

Крім того, 10 квітня американське видання  Bloomberg повідомило, що  сукупний чистий капітал найбагатших людей Росії унаслідок введення санкцій США проти наближених до президента Владіміра Путіна олігархів впав на 16 мільярдів доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.