НОВИНИ

Нинішній склад Радбезу ООН не відповідає викликам часу – глава МЗС Німеччини

Гайко Маас заявив, що необхідно провести реформування структур ООН.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас оголосив вимогу проведення докорінних реформ структур Організації Об'єднаних Націй, насамперед Ради Безпеки ООН. Про це йдетьсяв інтерв'ю інформагенції dpa, передає Deutsche Welle.

 

Зокрема, глава МЗС ФРН вважає, що Берліну потрібно більше робити для подолання криз та конфліктів у світі. На його думку, нинішній склад Радбезу ООН "не відповідає викликам часу".

 

"Я вважаю, що розподіл сил у світі має бути значно краще відображено, ніж це є тепер", - зауважив він.

 

Водночас Маас наголосив, що "більшість країн-членів ООН виступають за це".

 

Так, Німеччина вже багато років виступає разом з Японією, Бразилією та Індією за реформу Радбезу ООН. Своєю чергою, для проведення реформ потрібно 2/3 голосів 193 країн-членів ООН, включаючи  5 постійних членів Радбезу - США, РФ, Китай, Велика Британія та Франція, - котрі мають право вето.

 

За словами очільника німецького МЗС, попри небажання декого з нинішніх постійних країн-членів Радбезу ООН проводити реформи, Німеччина буде й далі "невтомно виносити це питання на порядок денний".

 

Нагадаємо, 26 листопада постійні представники Франції, Нідерландів, Польщі, Швеції та Великобританії у Раді Безпеки ООН висловили занепокоєність російською атакою на українські кораблі та закликали звільнити затриманих моряків. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.