НОВИНИ

Політв'язня Кольченка на 10 днів відправили у штрафний ізолятор - адвокат

Тетяна Шур зазначає, що причини такого рішення їй невідомі.

Українського політв’язня РФ Олександра Кольченка, якого незаконно утримують у колонії в Челябінській області,  відправили на 10 днів у штрафний ізолятор. Про це Громадському повідомила правозахисниця Тетяна Щур.

 

Вона зазначила, що не вбачає в цьому певних спеціальних репресій безпосередньо до Кольченка — адже на свята у в'язницях відбувається посилення режиму.

 

«Причина, як правило, формальна і неважлива. Яка причина в цьому випадку, я не знаю», — зазначила правозахисниця.

 

Тетяна Щур також пояснила, що на відміну від звичайної в'язниці, у штрафному ізоляторі в’язні перебувають в камерах на 1-4 людини, де ліжка зачіплені до стіни, а опускають їх лише вночі, тому лежати впродовж дня не можна. Гуляти дозволяють лише годину один раз на день.

 

«А звичайні — це в загоні, тобто приміщення на 70-120 людей з двохповерховиними ліжками. Прогулянки в будь-який час у місці, відведеному для цього загону. Є можливість відвідувати спортзал, пити чай у будь-який час, дитися телевізор, ходити на роботу, якщо вона є», — сказала правозахисниця.

 

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд РФ засудив Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Росія неодноразово відмовляла Україні у видачі в’язня, аргументуючи це тим, що розглядає кримчанина Кольченка як російського громадянина, якому було автоматично "присвоєно" громадянство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.