НОВИНИ

Росія порадила Білорусі просити гроші у МВФ

Росія не буде виділяти Білорусі гроші зі свого бюджету. Про це заявив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін. При цьому він порадив Мінську зайнятися приватизацією державних активів і звернутися за допомогою до Міжнародного валютного фонду.

Разом з тим Кудрін зазначив, що Мінськ може розраховувати на кредит. Однак не з російського бюджету, а з антикризового фонду Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС, в яке, крім Росії та Білорусі, входять Казахстан, Киргизія, Таджикистан і Узбекистан).

Умови позики можуть бути узгоджені 19 травня, коли до Білорусі приїде російський прем'єр Владімір Путін.

Кудрін підкреслив, що 3 млрд доларів Мінську може не вистачити, так що для виходу з кризи білоруській владі потрібно звернутися за допомогою до МВФ і інших країн, які могли б виділити кошти.

Росія, підкреслив міністр фінансів, в цьому списку не значиться. Водночас, за словами представниці Міжнародного валютного фонду в Мінську Наталії Колядін, її організація поки не отримувала відповідного запиту від білоруської влади.

Крім того, білоруська влада могла б зайнятися приватизацією державних активів. Це, на думку глави російського Мінфіну, дозволило б їй лишу у цьому році заробити більше 2 млрд доларів.

Заява представника Мінфіну Росії прозвучала в той же день, коли Національний банк Білорусі послабив обмеження на обмінний курс іноземної валюти, про що просила раніше Москва.

При цьому влада назвала цю подію не девальвацією, а "реалізацією плану поетапного виходу на єдиний курс білоруського рубля та стабілізацією ситуації на внутрішньому валютному ринку".

Білорусь останнім часом переживає важку валютну кризу. За даними Reuters, з початку цього року центробанк країни втратив чверть всіх своїх запасів, намагаючись підтримати курс білоруського рубля.

Багато експертів пов'язують цю кризу з величезними витратами, на які торік, напередодні президентських виборів, пішла адміністрація Олександра Лукашенка.

МВФ раніше вже попереджав білоруську владу про необхідність проведення реформ, які здатні вивести країну з нинішньої валютної кризи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.