НОВИНИ

Двоє моряків з буксира "Яни Капу" відмовилися від дачі свідчень - адвокат

Андрій Шевченко і Юрій Будзило заявили слідчим під протокол, що є військовополоненим.

Захоплені поблизу Керченської протоки українські моряки, члени екіпажу рейдового буксира "Яни Капу" Андрій Шевченко Юрій Будзило заявили, що вважають себе військовополоненими. Про це повідомив адвокат Микола Полозов у Facebook.

 

Зокрема, Шевченко і Будзило заявили слідчим під протокол, що є військовополоненим і відмовилися від дачі інших свідчень.

 

Так, адвокат відзначив, що українці були в доброму гуморі. 

 

За словами Полозова, моряків попередили про можливі спроби оперативників ФСБ РФ чинити тиск на них для того, щоб змусити визнати провину.

 

 

Водночас він додав, що адвокати попередили "про психологічну обробку оперативниками ФСБ українських моряків, а також про потенційну небезпеку "внутрішньокамерної розробки", коли оперативники використовують інших ув'язнених для надання психологічного тиску з метою отримання необхідного результату, в тому числі визнання провини".

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.