НОВИНИ

"Свобода так далеко, і так близько". Захоплений український моряк написав листа

Лист отримала українська журналістка Таїсія Турчин.

Українська журналістка Таїсія Турчин оприлюднила лист захопленого Росією українського моряка Андрія Ейдера, якому нещодавно виповнилося 19 років. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

За її словами, Андрій написав відповідь на її лист.

 

Зокрема, тюремні цензори внесли в лист українця одну правку, зафарбувавши фразу "Слава Україні".

 

Так, у листі хлопець повідомив, що рани після поранення в ногу загоюються, і він може ходити, однак кульгає. Ейдер написав, що хоче повернутися додому якомога швидше, "хоча б до кінця січня", додавши, що "йому здається, що цій мрії не судилося збутися"

 

"Хочеться додому скоріше повернутися. Мрію, щоб це сталося хоча б до кінця січня, але мені здається, що цій мрії не судилося збутися. Поняття не маю, на скільки це все затягнеться, півроку, рік... Найважче - дивитися у вікно і бачити далеко сотні машин, людей, які вільні. Здається ось вона, свобода, вона так далеко і так близько", - написав він.

 

 

Лист закінчується словами "Поверніть нас додому. Андрій Ейдер. 19.12.2018. На жаль, Москва(Не забувайте нас)".

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.