НОВИНИ

Журналіста Der Spiegel можуть звинуватити у фінансових правопорушеннях

Клаас Релотіус проводив кампанії зі збору коштів нібито на допомогу дітям-сиротам у Туреччині.

Журналіста німецького журналу Der Spiegel Клааса Релотіуса, якого викрили на брехні у матеріалах, можуть звинуватити  у фінансових правопорушеннях. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

За даними Spiegel, Релотіус проводив кампанії зі збору коштів нібито на допомогу дітям-сиротам у Туреччині.

 

Зокрема, журналіст поширював з електронної пошти заклики до читачів жертвувати на потреби турецьких сиріт. Водночас кошти переказувалися на особистий рахунок Релотіуса. Про це редакції видання повідомили самі читачі.

 

"Скільки осіб відгукнулося на цей заклик жертвувати кошти, скільки цих коштів зрештою надійшло, та що сталося з цими грошима, на даний момент невідомо", -йдеться у повідомленні Spiegel.

 

Своєю чергою, редакція видання запевняє, що вона нічого не знала про кампанію збору коштів. Крім того, усі зібрані дані щодо дій журналіста редакція надала прокуратурі для проведення розслідування.

 

Наголошується, що кампанію збору коштів Релотіус оголосив після виходу його матеріалу про двох дітей-сиріт із Сирії, які опинилися на вулиці в Туреччині. Цей репортаж був опублікований у випуску Spiegel за 9 липня 2016 року. Між тим, правдивість цього матеріалу, як і багато інших, написаних Релотіусом, сумнівна, визнала редакція.

 

Нагадаємо, 19 грудня видання Der Spiegel повідомило, що Релотіус "у значному масштабі підробляв свої розповіді та вигадував героїв". Обман було викрито після внутрішнього розслідування. Сам журналіст визнав свою провину і розірвав контракт з виданням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.