НОВИНИ

Держсекретар Британії заявив, що РФ повинна допустити міжнародні організації до українських моряків

Водночас Вільямсон підкреслив, що ситуація, яка є на сьогодні, є неприйнятною і неправильною.

Державний секретар Великої Британії Гевін Вільямсон у п'ятницю, 21 грудня, провів зустріч із міністром оборони України Степаном Полтораком, у ході якої він наголосив, що міжнародні організації повинні мати доступ до військовополонених, незаконно захоплених українських моряк. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

 

 

Водночас Вільямсон підкреслив, що ситуація, яка є на сьогодні, є неприйнятною і неправильною.

 

"Ми повинні зробити усе можливе, щоб міжнародні організації мали доступ до захоплених українських моряків, щоб їх можна було звільнити якомога скоріше і щоб вони об’єдналися зі своїми сім’ями. Я також сподіваюся, що ми матимемо можливість обговорити з вами, яким чином ми можемо продовжити та зміцнити нашу співпрацю, розширити її на майбутнє для того, щоб забезпечити суверенітет та територіальну цілісність України", – заявив державний секретар Британії.

 

 

 

Як повідомлялося, 19 грудня розвідувальний корабель Королівського флоту Великої Британії HMS Echo (H87) прибув в Одеський морський порт. 

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.