НОВИНИ

Предстоятель ПЦУ заявив про готовність до діалогу з Онуфрієм

Також митрополит відреагував на закон Ради про перейменування релігійних організацій із центром у РФ.

Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній повідомив, що готовий до діалогу з митрополитом Московського патріархату Онуфрієм. Про це він повідомив у ніч на п'ятницю, 21 грудня, у ефірі одного з телеканалів.

 

Водночас предстоятель ПЦУ наголосив, що не бачить підстав уникати спілкування з православними РПЦ в Україні.

 

"Привітаюся, звичайно", – відповів він на запитання про те, чи буде вітатися з митрополитом Московського патріархату Онуфрієм при зустрічі.

 

"Нам потрібно вести діалог", – додав Епіфаній.

 

Крім того, він пояснив, що нова об’єднана церква налаштована на конструктивні стосунки, а не конфлікт.

 

"Ми повинні знайти порозуміння, а не ворожнечу", – заявив митрополит.

 

 Також митрополит Епіфаній висловив переконання, що закон Верховної Ради про перейменування релігійних організацій із центром у РФ відповідає очікуванням українців.

 

"Реальність повинна відповідати суті. Кожен православний українець повинен розуміти, до якої церкви він ходить", – заявив він.

 

На думку митрополита, це рішення полегшить, а не ускладнить ситуацію в стосунках між церквами.

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.