НОВИНИ

Комітет Ради вирішив прибрати норму про кримінальну відповідальність із законопроекту про мову

Законопроект отримав 2049 поправок від народних депутатів.

Комітет Верховної Ради з питань культури та духовності вирішив прибрати із законопроекту про мову норму про кримінальну відповідальність. Про це в середу, 19 грудня, повідомила заступник голови комітету Ірина Подоляк.

 

За її словами, законопроект отримав 2049 поправок від народних депутатів.

 

"Ми працювали над поправками два тижні щодня. Кримінальну відповідальність із законопроекту прибрали. По-перше, було дуже багато поправок щодо вилучення цієї норми. По-друге, потрібно розуміти, що ця норма є мертвою - її ніхто використовувати не буде, скоріше за все. По-третє, якщо ми відповідальні люди, ми мусимо шукати компроміси", – наголосила Подоляк.

 

Водночас вона заявили, що у разі прийняття відповідного законопроекту в Україні залишиться лише можливість притягнення до адміністративної відповідальності за його порушення. Зокрема, в законопроекті йдеться про те, що порушення вимог закону передбачатиме штрафи.

 

"Порушення вимог закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної"  щодо обов’язкового застосування державної мови під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування, в актах, діловодстві та документообігу в органах державної влади… тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", – йдеться в тексті законопроекту.

 

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила за основу законопроект № 5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.