НОВИНИ

Косово має скасувати нові мита на сербські товари - Могеріні

Минулого місяця Косово запровадило стовідсоткові мита на імпорт товарів з Сербії.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні  закликала Косово скасувати тарифи на товари з Сербії та Боснії і Герцеговини. Про це повідомляє  Associated Press.

 

Так, минулого місяця Косово запровадило стовідсоткові мита на імпорт товарів з Сербії на тлі того, як спроба Приштини вступити в Інтерпол зазнала невдачі через інтенсивне лобіювання з боку сербів, 

 

Зокрема, Могеріні відзначила, що в інтересах Косово негайно скасувати дане рішення. Вона закликала Приштину врегулювати свої претензії шляхом діалогу.

 

Так, заклик Могеріні прозвучав  після звинувачень прем'єр-міністра Косова на її адресу у неправильних діях на переговорах про нормалізацію відносин з Сербією, що проходять за посередництва ЄС. Рамуш Харадінай ввжає, що діалог Приштини і Белграда на чолі з Могеріні не дав очікуваних результатів.

 

Водночас він наголосив, що у той час, як Сербія робить серйозні кроки в напрямку інтеграції в ЄС, жителі Косова "залишаються в гетто", не маючи можливості безвізового в'їзду в країни ЄС, попри ствердження Брюсселя, що Приштина виконала вимоги.

 

Свою чергою, запланована на понеділок прес-конференція Могеріні і Харадіная в Брюсселі була скасована без підстав. 

 

Як повідомлялося, Генасамблея Інтерполу не підтримала заявку Косова про набуття членства в міжнародній організації.

 

13 вересня Європарламент  схвалив рішення щодо початку переговорів із Єврорадою про скасування для Косово візових вимог.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.