НОВИНИ

Колишнього працівника Представництва ЄС в Україні посадили за корупцію

Бельгійський суд засудив колишнього співробітника Представництва ЄС в Україні до 18 місяців ув'язнення та штрафу в розмірі 5 тис. євро за корупційні дії. Про це повідомляє Європейський офіс з боротьби проти фінансових махінацій (OLAF).

Таке рішення суд ухвалив 6 травня.

Розслідування ініціювало та провело OLAF після скарг комерційних компаній на те, що співробітник Представництва ЄС вимагає "комісійні" за допомогу у тендерах.

За один з таких тендерів з надання допомоги у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, який проводився за програмою TACIS, співробітник вимагав 4% від загальної вартості контракту у 19 млн євро. Згаданий тендер був зупинений до моменту укладення контракту, тож співробітник Представництва ЄС не отримав грошей та не встиг завдати прямої шкоди європейському бюджету.

Попередньо підтвердивши звинувачення, OLAF проінформував про справу судову владу Бельгії, яка в свою чергу надіслала запит у Єврокомісію щодо позбавлення чиновника дипломатичної недоторканості.

Підозрюваний був арештований у Бельгії у травні 2006 року та утримувався у в'язниці до листопада 2006 року. Єврокомісія видалила його з офісу та офіційно звільнила у липні 2007 року.

Нагадаємо, наприкінці березня у Європейському парламенті розгорівся корупційний скандал. Проти трьох депутатів порушено розслідування за підозрою в хабарництві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.