НОВИНИ

Туреччина підтримала створення армії Косова

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг розкритикував рішення Косова про створення національної армії.

Посольство Туреччини в Приштині підтримало перетворення Сил безпеки Косова на національну армію країни, заявивши, що це є суверенним правом Косова як держави. Про це повідомляє косовське видання Gazeta Express.

 

Зокрема Анкара очікує, що трансформація відбудеться демократичним шляхом, відповідно до Конституції і в координації з НАТО, і що майбутня армія буде слугувати для підтримки миру та стабільності в регіоні.

 

Водночас дипвідомство Туреччини в Приштині наголосило, що Анкара, "надаючи миру та стабільності у регіоні великого значення, і надалі підтримуватиме продовження діалогу між Приштиною та Белградом".

 

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс розкритикував рішення парламенту Косова про створення національної армії. Після зміну мандату НАТО тепер доведеться переглянути рівень взаємодії  з силами безпеки Косово.

 

Нагадаємо, 14 грудня парламент Косова проголосував за створення національної армії.  Так, за створення армії проголосували 107 депутатів. Жоден депутат не виступив проти. Спочатку парамент прийняв законопроект про Міністерство оборони. Згодом депутати проголосували за законопроект щодо трансформації Сил безпеки в армію. 

 

Також під час міністерської зустрічі НАТО у Брюсселі  Столтенберг висловив занепокоєння з приводу планів створення власної армії Косово.  "Ми обговорили намір Косова просуватися у перетворенні сил безпеки Косово на армію. Такий крок є несвоєчасним. Він суперечить порадам багатьох союзників НАТО. І він може мати серйозні наслідки для майбутньої євроатлантичної інтеграції Косово", - сказав генсек.

 

Як повідомлялося, Генасамблея Інтерполу не підтримала заявку Косова про набуття членства в міжнародній організації.

 

13 вересня Європарламент  схвалив рішення щодо початку переговорів із Єврорадою про скасування для Косово візових вимог.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.