НОВИНИ

Сущенко прислав перший малюнок з Утробіно і розповів про умови перебування в колонії

За словами журналіста, метою співробітників виправної установи є залякати і принизити гідність людей, які відбувають покарання.

Незаконно засуджений у РФ український журналіст Роман Сущенко надіслав лист з першим малюнком з колонії в селі Утробіно, а також розповіддю про свої спостереження про нове місце перебування.

 

"Кілька рядків про буденне. За минулий з моменту етапування час довелося пережити культурний шок, пов'язаний перш за все з умовами та "принадами" переміщення за примусом (вагон "столипін", антисанітарія, таргани розміром із сірникову коробку, всюдисущі гризуни всіх мастей, цвіль, вологість, непроглядна темрява, недоїдання і холод), а зі ставленням до людей, які змінили за рішенням суду свій соціальний статус", - пише Сущенко.

 

За словами журналіста, метою співробітників виправної установи є залякати і принизити гідність людей, які відбувають покарання.

 

Сущенко зазначив, що до того моменту, поки людина не відчує на собі ув'язнення, його неможливо уявити. "... Це страшно, тривожно страшно", - написав він.

 

Крім листа колегам політв'язень надіслав свій новий малюнок - втрачений "Руанський собор". Раніше Сущенко вже малював його, але з невідомих причин він був загублений і не дійшов до його сім'ї. Тому журналіст вирішив намалювати новий.

 

Як зазначив журналіст, малюнок виконаний за допомогою "кіровського рожевого киселя" і пастеллю.

 

 

Повна версія листа:

 

"Кілька рядків про буденне. За минулий з моменту етапування час довелося пережити культурний шок, пов'язаний перш за все з умовами та "принадами" переміщення за примусом (вагон "столипін", антисанітарія, таргани розміром із сірникову коробку, всюдисущі гризуни всіх мастей, цвіль, вологість, непроглядна темрява, недоїдання і холод), а зі ставленням до людей, які змінили за рішенням суду свій соціальний статус.

 

Звернення - формальне, удавано-співчутливе, а по суті - байдуже. Діалог, якщо він має місце бути, вівся в такій формі, яка б виключала всяку можливість відповіді. Мета - залякати, принизити особисту гідність, проігнорувати будь-які законні потреби... На щастя, у будь-якої дороги є кінець.

 

Другий тиждень освоююсь в колонії навпроти села Утробіно. З віконця "утроби" моєї камери добре видно однотипні сільські будівлі, як і щоденний схід сонця крізь вкрите памороззю "колючку". Хочеться бачити десятки, сотні незнайомих осіб. Як в спеку, відчуваючи спрагу, пити склянку за склянкою прохолодну воду.

 

Поки не відчуєш на собі ув'язнення, його неможливо уявити. Думаєш, з'явився час читати, міркувати, все не так страшно. Але це страшно, тривожно страшно. Сповільнюється час, втрачається орієнтація. Це читається у поглядах, рухах і поведінці людей, яких бачив. Не дам згаснути світлу своєму!

 

Ділюся новою роботою, це копія втраченого малюнка "Руанський собор". У ній з'явилися нові кольори - це кіровський рожевий кисіль, неабияк розбавлений пастеллю. Адміністрація дозволила нашому консулу передати мені в камеру набір пастелі (24 мілка!).

 

Дорогі друзі, колеги! З наступаючими новорічними та різдвяними святами вас і ваших рідних, близьких. Пам'ятайте про здоров'я, щастя і дитячий сміх у домі.

 

Щиро ваш Роман Сущенко.

 

20.11.2018

 

м. Кірово-Чепецьк, с. Утробіно"

 

Нагадаємо, 4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. Своєю чергою, журналіст заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться. 

 

14 грудня дочка Сущенка Юлія повідомила, що в селі Утробіно  її батьку лікарі колонії поставили діагноз "артеріальна гіпертензія" та дали рекомендації на обстеження в іншому місті.