НОВИНИ

Міністр економіки ФРН назвав умову для будівництва "Північного потоку - 2"

Петер Альтмаєр повідомив, що зрив проекту не дозволять Німеччині знизити залежність від РФ.

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що газопровід "Північний потік - 2" може бути прокладений, якщо будуть збережені ключові інтереси України. Про це йдеться в інтерв'ю агентству Reuters.

 

"Особисто я вважаю, що цей проект може бути виправданим, якщо у той же час зберегти життєві інтереси України", - зауважив він.

 

Зокрема, німецький очільник має на увазі збереження транзиту газу через територію України після 2019 року. 

 

За його словами, зрив проекту і постачання російського газу по іншим газопроводам не дозволять ФРН знизити залежність від РФ.

 

"Більша незалежність можлива лише у тому випадку, якщо, крім довготривалого постачання газу, ми також створимо в Німеччині інфраструктуру збору СПГ", - наголосив він.

 

Нагадаємо, 12 грудня Європарламент виступив за припинення реалізації "Північного потоку-2".

 

Раніше глава МЗС ФРН Гайко Маас заявив, що вихід Німеччини з проекту газопроводу "Північний потік-2" не призведе до зупинки російського проекту, однак зменшить спроможність Берліна наполягати на продовженні транзиту газу через Україну.

 

Крім того, Європарламент закликав зупинити будівництво "Північного потоку - 2".

 

Як повідомлялось, представник партії "Християнсько-демократичний союз"  Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що було б "занадто радикально" повністю відмовитися від "Північного потоку-2", але Берлін міг би скоротити об’єми поставок газу.

 

Також на засіданні найбільшої фракції німецького Бундестагу ХДС/ХСС, в якому взяла участь Меркель, було ухвалено документ, який визнає стратегію розвитку партнерства Німеччини та України. У документі підтверджується, що фракція вбачає у проекті "Північний потік-2" небезпеку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.