НОВИНИ

Ціна російського газу для України перевищить $400

Міністерство енергетики та вугільної промисловості прогнозує, що у жовтні-грудні ціна імпортного природного газу, який поставляють на адресу НАК "Нафтогаз України", перевищить 400 доларів за тис. куб. м.

Про це в ході українсько-російського енергетичного форуму повідомив заступник начальника департаменту газової, нафтової та нафтопереробної політики міністерства Костянтин Бородін.

"Прогнозна ціна природного газу для України з урахуванням знижки може становити близько 350 доларів у 3 кварталі, у 4 кварталі - 400 доларів і вище", - сказав він.

Бородін нагадав, що тепер Україна та Росія ведуть переговори про зміну газових контрактів, зокрема, українська сторона має намір домагатися одержання знижки на обсяг, сезонної знижки, зміни базової ціни газу, яка тепер становить 450 доларів, а також відмови від прив'язки ціни до вартості газойлю, який не є альтернативним паливом в Україні.

Бородін зазначив, що наявні контракти між Україною та Росією не відповідають тим змінам, які було раніше внесено до газових договорів між російським "Газпромом" і низкою європейських контрагентів.

Нагадаємо, за даними Мінекономіки, Україна імпортувала природний газ у квітні 2011 року за трьома цінами - 280 доларів за тис. куб. м, 296 доларів за тис. куб. м і 297,58 долара за тис. куб. м.

Раніше Мінекономіки повідомило, що ціна імпортного газу, який поставляє російський "Газпром" на адресу "Нафтогазу" в 2 кварталі, збільшилася до 295,6 долара/тис. куб. м.

Водночас "Нафтогаз" повідомив, що ціна газу у 2 кварталі становить 297 долара/тис. куб. м.

У 1 кварталі ціна імпортного газу для України становила близько 264 доларів за тис. куб. м.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.