НОВИНИ

Говоруна було не допущено до участі в об'єднавчому Соборі - ЗМІ

Варто додати, що запрошення Говоруну взяти участь в якості експерта передавалося особисто Константинопольськими екзархами.

В суботу, 15 грудня, архімандрита Кирила Говоруна було не допущено до участі в об'єднавчому Соборі. Про повідомило це LB.ua посилаючись на власні джерела в церковних колах.

 

Зазначається, що перед початком реєстрації учасників об'єднавчого Собору української Помісної церкви, з'ясувалося, що ім'я архімандрита Кирила Говоруна, який спеціально прилетів до Києва з Лос-Анджелеса,  відсутнє в списках.

 

Варто додати, що запрошення Говоруну взяти участь в якості експерта передавалося особисто Константинопольськими екзархами. Про що Адміністрація Президента, яка технічно подавала списки, була повідомлена.

 

Як відомо, раніше ім'я Говоруна називалося в числі одного з можливих претендентів на предстоятельство нової Помісної церкви.

 

Як повідомлялося, 5 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві.  

 

6 грудня речник УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що Священний синод Української православної церкви Київського патріархату повідомив, що на 13 грудня скликає Архієрейський собор, на якому планують ухвалити рішення щодо Об'єднавчого собору 15 грудня. 

 

Як повідомлялося, Вселенський патріарх вручить Томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні 6 січня 2019 року в Константинополі. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.