НОВИНИ

Сербія пригрозила ввести війська в Косово

Крім того, Белград може оголосити Косово окупованою територією.

Радник президента Сербії Александара Вучича Нікола Селакович заявив, що Белград може надіслати війська в Косово у відповідь на те, що парламент Косова проголосував за створення національної армії. Про це повідомляє The Associated Press.

 

За його словами, Белград може оголосити Косово окупованою територією.

 

Так, Сербія наполягає на тому, що нова армія порушує резолюцію США, яка закінчила війну за незалежність Косово 1998-1999 рр.

 

Своєю чергою, глава МЗС Сербії Івіца Дачич назвав такий крок Приштини "найбільшою прямою загрозою миру та стабільності в регіоні". 

 

Зокрема, він відзначив, що його країна має намір домогтися проведення екстреного засідання Ради Безпеки ООН через рішення Косова створити армію.

 

Також президент Сербії Александар Вучич відвідав сербські війська біля кордону з Косово.

 

"Будь-яке сербське збройне втручання в Косово означало би пряму конфронтацію з тисячами миротворців під проводом НАТО, включаючи американських солдатів, що були в Косові з 1999 року", - наголошується у повідомленні.

 

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс розкритикував рішення парламенту Косова про створення національної армії. Після зміну мандату НАТО тепер доведеться переглянути рівень взаємодії  з силами безпеки Косово.

 

Нагадаємо, 14 грудня парламент Косова проголосував за створення національної армії.  Так, за створення армії проголосували 107 депутатів. Жоден депутат не виступив проти. Спочатку парамент прийняв законопроект про Міністерство оборони. Згодом депутати проголосували за законопроект щодо трансформації Сил безпеки в армію. 

 

Також під час міністерської зустрічі НАТО у Брюсселі  Столтенберг висловив занепокоєння з приводу планів створення власної армії Косово.  "Ми обговорили намір Косова просуватися у перетворенні сил безпеки Косово на армію. Такий крок є несвоєчасним. Він суперечить порадам багатьох союзників НАТО. І він може мати серйозні наслідки для майбутньої євроатлантичної інтеграції Косово", - сказав генсек.

 

Як повідомлялося, Генасамблея Інтерполу не підтримала заявку Косова про набуття членства в міжнародній організації.

 

13 вересня Європарламент  схвалив рішення щодо початку переговорів із Єврорадою про скасування для Косово візових вимог.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.