НОВИНИ

ЄС відреагував на рішення Косова щодо створення армії

У Євросоюзі сподіваються, що Косово буде виконувати свої зобов’язання щодо нормалізації відносин з Сербією.

Європейський Союз приєднався до реакції Північноатлантичного альянсу щодо рішення парламенту Косова про створення національної армії. Про це йдеться у заяві речника ЄС.

 

"Асамблея Косова прийняла сьогодні закони про Сили безпеки Косова. Як і НАТО, Європейський Союз поділяє думку про те, що мандат Сил безпеки Косова слід змінювати лише за допомогою всеосяжного та поступового процесу відповідно до Конституції Косова", - йдеться у заяві.

 

Водночас у Союзі висловили сподівання, що Косово буде виконувати свої зобов’язання у рамках укладеної в 2013 році угоди про нормалізацію відносин з Сербією.

 

Раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс розкритикував рішення парламенту Косова про створення національної армії. Після зміну мандату НАТО тепер доведеться переглянути рівень взаємодії  з силами безпеки Косово.

 

Нагадаємо, 14 грудня парламент Косова проголосував за створення національної армії.  Так, за створення армії проголосували 107 депутатів. Жоден депутат не виступив проти. Спочатку парамент прийняв законопроект про Міністерство оборони. Згодом депутати проголосували за законопроект щодо трансформації Сил безпеки в армію. 

 

Також під час міністерської зустрічі НАТО у Брюсселі  Столтенберг висловив занепокоєння з приводу планів створення власної армії Косово.  "Ми обговорили намір Косова просуватися у перетворенні сил безпеки Косово на армію. Такий крок є несвоєчасним. Він суперечить порадам багатьох союзників НАТО. І він може мати серйозні наслідки для майбутньої євроатлантичної інтеграції Косово", - сказав генсек.

 

Як повідомлялося, Генасамблея Інтерполу не підтримала заявку Косова про набуття членства в міжнародній організації.

 

13 вересня Європарламент  схвалив рішення щодо початку переговорів із Єврорадою про скасування для Косово візових вимог. 

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.