НОВИНИ

Генсек НАТО відреагував на рішення Косова про створення армії

Єнс Столтенберг заявив, що після зміну мандату НАТО тепер доведеться переглянути рівень взаємодії з силами безпеки Косово.

Північноатлантичний альянс розкритикував рішення парламенту Косова про створення національної армії. Про це йдеться у заяві генсека НАТО Єнса Столтенберга.

 

"Мені шкода, що це рішення було прийняте попри висловлені НАТО застереження. Хоча рішення про трансформацію Сил безпеки Косова принципово належить до компетенції самого Косова, ми чітко дали зрозуміти, що зараз невдалий час для такого кроку" - зауважив він.

 

Зокрема, він відзначив, що Альянс підтримує Сили безпеки Косова за їх чинним мандатом. Так, після зміну мандату НАТО  тепер доведеться переглянути рівень взаємодії  з силами безпеки Косово.

 

"Зі зміною мандату Північноатлантична рада повинна буде переглянути рівень залученості НАТО до Сил безпеки Косова" - наголошується у заяві.

 

"Всі сторони повинні забезпечити, щоб сьогоднішнє рішення не збільшило напруженість у регіоні. Я знову закликаю як Приштину, так і Белград зберегти спокій і утримуватися від будь-яких заяв або дій, які можуть призвести до ескалації" - додав Столтенберг.

 

Нагадаємо, 14 грудня парламент Косова проголосував за створення національної армії.  Так, за створення армії проголосували 107 депутатів. Жоден депутат не виступив проти. Спочатку парамент прийняв законопроект про Міністерство оборони. Згодом депутати проголосували за законопроект щодо трансформації Сил безпеки в армію. 

 

Раніше під час міністерської зустрічі НАТО у Брюсселі у грудні, генсек НАТО Єнс Столтенберг висловив занепокоєння з приводу планів створення власної армії Косово.  "Ми обговорили намір Косова просуватися у перетворенні сил безпеки Косово на армію. Такий крок є несвоєчасним. Він суперечить порадам багатьох союзників НАТО. І він може мати серйозні наслідки для майбутньої євроатлантичної інтеграції Косово", - сказав генсек.

 

Як повідомлялося, Генасамблея Інтерполу не підтримала заявку Косова про набуття членства в міжнародній організації.

 

13 вересня Європарламент  схвалив рішення щодо початку переговорів із Єврорадою про скасування для Косово візових вимог. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.