НОВИНИ

СБУ викрила підприємців, які заволоділи даними військових підрозділів і держустанов через програмне забезпечення РФ

Зловмисникам отримати доступ до інформаційно-телекомунікаційних систем понад ста державних та військових установ, підприємств та організацій.

Служба безпеки України викрили комерційну структуру, яка заволоділа базами даних та масивами інформації, що належать державним установам, військовим підрозділам і підприємствам у Львівській області, за допомогою російського програмного забезпечення, що внесене до санкційних списків. Про це в п'ятницю, 14 грудня, повідомляє прес-служба СБУ.

 

"Працівники Служби безпеки України викрили комерційну структуру, яка за допомогою забороненого в Україні програмного забезпечення "Парус" та "Афіна", внесених до санкційних списків відповідно до Указу Президента, заволоділа базами даних та масивами інформації, що належать державним установам, військовим підрозділам і підприємствам на Львівщині", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, оперативники спецслужби встановили, що комерсанти легально обслуговували програмне забезпечення цих установ. Проте під час виконання робіт вони встановлювали заборонені програми для копіювання інформації. Використання цих шкідливих програм дало можливість зловмисникам несанкціоновано отримати доступ до інформаційно-телекомунікаційних систем понад ста державних та військових установ, підприємств та організацій.

 

"Під час санкціонованих слідчо-розшукових дій правоохоронці виявили у комерсантів викрадені бази даних, що належать військовим частинам та державним установам регіону. Встановлено, що копіювання масивів даних відбувалося, зокрема, через програмні засоби віддаленого керування комп’ютером teamviewer",  – заявили в СБУ.

 

Крім того, у спецслужбі наголосили, враховуючи те, що програмне забезпечення "Парус" та "Афіна" поширюється та оновлюється з серверів, які територіально розташовані в РФ, через дії зловмисників створено передумови для витоку інформації з обмеженим доступом. Викрадені, за допомогою російських програм, бази даних стали доступними для країни-агресора та можуть бути використані на шкоду національній безпеці держави.

 

"На разі тривають слідчі дії під процесуальним керівництвом прокуратури Львівської області у межах розпочатого кримінального провадження за ст. 359 Кримінального кодексу України. Зокрема перевіряється версія щодо передачі незаконно скопійованих даних до спецслужб країни-агресора", – додали у відомстві.

 

 

 

 

 

Нагадаємо, 16 травня 2017 року секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що заборона на використання російського програмного забезпечення, компанії-виробники якого підпадають під санкційний список, торкнеться і державних та бюджетних установ.