НОВИНИ

У ПАРЄ близько 60 делегатів підписали заяву про термінові дебати через агресію Росії в Азовському морі

За словами Ар'єва, остаточне рішення буде ухвалене на Бюро Асамблеї перед відкриттям січневої сесії.

У січні в Парламентській Асамблеї Ради Європи мають відбутися термінові дебати на тему "Відкрита агресія Росії проти України: зрив мирного процесу і загроза Європейській безпеці", відповідну заяву підписали 59 делегатів. Про це в п'ятницю, 14 грудня, повідомив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

 

"Заявку на термінові дебати, яка вже містить жорстку оцінку ситуації в Керченській протоці, підписали 59 делегатів з Франції, Німеччини, Великої Британії, Італії, Іспанії, Австрії, Нідерландів, Ірландії, Португалії, Польщі, Румунії, Грузії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви та інших країн. України, звісно, теж", – заявив він.

 

За словами Ар'єва, остаточне рішення буде ухвалене, згідно процедури, на Бюро ПАРЄ перед відкриттям січневої сесії.

 

"Але підготовка вже йде і, вочевидь, після неприхованого нападу РФ на українські кораблі, терпець урвався навіть в багатьох, хто ставився до Росії прихильно. Вони теж підписали заявку. Отже, готуємося до січня", – резюмував він.

 

Зокрема, у заяві вказується, що дії РФ порушують Статут ООН та Конвенцію ООН.

 

"Дії Російської Федерації є грубим порушенням Статуту ООН та Конвенції ООН про морське право. Напад РФ на кораблі України є ще одним актом збройної агресії проти України", – наголошується в документі.

 

Як повідомлялося 13 грудня, Парламентська Асамблея Ради Європи може провести дебати щодо агресії Росії проти України в Азовському морі на січневий сесії Асамблеї.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.