НОВИНИ

Лондон і ЄС повинні готуватися до другого референдуму щодо Brexit — екс-прем'єр Британії

На думку Тоні Блера, парламент найімовірніше не підтримає укладену угоду.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер заявив, що Сполучене Королівство і Європейський Союз повинні готуватися до другого референдуму щодо Brexit, оскільки парламент найімовірніше не підтримає укладену угоду. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, він вважає, що лідери ЄС повинні запропонувати реформу блоку, яка стимулювала б Британію у ньому залишитися.

 

"Нинішній час має бути часом підготовки – для парламенту, щоб оцінити варіанти схвалення угоди чи референдуму; для Європи, щоб упевнитися, що у разі зміни Британією свого рішення Брюссель до цього готовий", - зуважив екс-прем'єр.

 

Наголошується, що Блер неодноразово закликав переглянути рішення щодо Brexit. На його думку, Brexit без угоди матиме більш катастрофічні наслідки для економіки, ніж другий референдум.

 

"Ми знаємо варіанти щодо Brexit. Парламент має обрати якийсь із них. Якщо він не зможе обрати, значить, потрібно знову віддати все на рішення народу", - підкреслив він.

 

Нагадаємо, 14 грудня лідери 27 країн-чіленів ЄС на спеціальному засіданні Європейської Ради підтвердили прихильність угоді щодо Brexit і повідомили, що не мають наміру її переглядати. 

 

Читайте також: Brexit-катастрофа. Чому Мей відклала голосування за угоду про вихід Британії з ЄС

 

Як повідомлялося, 10 грудня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей скасувала остаточне голосування в парламенті з питання про затвердження Brexit. 

 

Своєю чергою, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що вирішив скликати на 13 грудня позачерговий саміт ЄС для обговорення Brexit через те, що уряд Великої Британії відклав ратифікацію угоди. 

 

10 грудня Суд ЄС вирішив, що  Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз. 

 

Раніше Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.