НОВИНИ

Європарламент ухвалив резолюцію з вимогою відставки генсека Єврокомісії

Зазначається, що 368 євродепутатів проголосували за відставку Мартіна Зельмаєра.

Європейський парламент у четвер, 13 грудня, ухвалив резолюцію із вимогою відставки генерального секретаря Європейської комісії Мартіна Зельмаєра, чиє призначення на початку цього року розкритикували і назвали "переворотом". Про це повідомляє Euractiv.

 

Зокрема, 368 євродепутатів (71%) проголосували за відставку Зельмаєра,135 - утрималися (26,1%) та 15 (3%) - проти.

 

Так, євродепутати підтримали опубліковані у вересні висновки омбудсмена ЄС Емілі О'Рейлі про те, що Єврокомісія не дотрималася внутрішніх процедур при призначенні свого генсека, а це підірвало довіру громадськості до державної служби ЄС.

 

 

 

 

"Зельмаєр має піти у відставку з посади генерального секретаря", - йдеться у резолюції, яка також закликає Комісію "прийняти нову процедуру призначення, що гарантує, що надалі дотримуватимуться найвищих стандартів прозорості, етики та верховенства права".

 

"Комісія створила штучне нагальне завдання заповнити посаду генерального секретаря, щоб виправдати непублікування повідомлення про вакансію", - йдеться в резолюції.

 

Крім того, євродепутати наголосили, що процедура відбору була організована "не для того, щоб безпосередньо виконувати цю роль, а щоб зробити кандидатуру Зельмаєра оперативним двоступеневим призначенням".

 

Нагадаємо, 18 квітня депутати Європарламенту закликали Єврокомісію переглянути процедуру призначення Зельмаєра. Євродепутати повідомили, що висунення кандидатури Зельмаєра "можна розглядати як дії, схожі на переворот ", які, можливо, вийшли за межі закону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.