НОВИНИ

Вселенський патріарх закликав Філарета та Макарія не висувати свої кандидатури на посаду глави нової української церкви

Глава УПАЦ заявив, що ще не визначився, за кого буде голосувати.

Вселенський патріарх Варфоломій закликав патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета й митрополита Української автокефальної православної церкви Макарія не висувати свої кандидатури на посаду предстоятеля помісної православної церкви в Україні. Про це повідомив сам Макарій в інтерв’ю "Радіо Свобода".

 

"Мені не залежить хто буде вибраний. Я фактично ще не визначився, за кого я буду голосувати, ще кандидатів немає... Ми підписали звернення до Вселенського патріарха про надання Томосу, я зразу об’явив, що я свою кандидатуру не буду виставляти. Бог мені думку таку добру прислав, бо уже в жовтні місяці прийшов лист за підписом Вселенського патріарха, до мене прийшов і, напевне, до патріарха Філарета, щоб ми не ставили на голосування – ні один, ні другий", – заявив він.

 

Як повідомлялося, 5 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві. 

 

6 грудня речник УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що Священний синод Української православної церкви Київського патріархату повідомив, що на 13 грудня скликає Архієрейський собор, на якому планують ухвалити рішення щодо Об'єднавчого собору 15 грудня.

 

Як повідомлялося, Вселенський патріарх вручить Томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні 6 січня 2019 року в Константинополі.

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.