НОВИНИ

В'ятрович відповів на заяву Ізраїлю щодо Бандери

За словами голови УІНП, дипломату "варто оперувати фактами, а не міфами".

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив, що посл Ізраїлю в Україні Йоель Ліон повинен обґрунтувати фактами тезу про "безпосередню участь у жахливих антисемітських злочинах" Степана Бандери. Про це він заявив у п'ятницю, 14 грудня.

 

"Участь українців у вбивствах євреїв, співпраця українських націоналістів з Німеччиною, ставлення ОУН до євреїв – важливі питання, які можна і треба обговорювати. Але вони не відміняють потреби обґрунтувати фактами тезу посла Ізраїлю про "безпосередню участь у жахливих антисемітських злочинах" Степана Бандери", – наголосив голова УІНП.

 

За його словами, дипломату "варто оперувати фактами, а не міфами".

 

"Не можу зрозуміти, про яку "безпосередню участь у жахливих антисемітських злочинах" Бандери пише посол Ізраїлю. Дипломату варто оперувати фактами, а не міфами це допомагає боротися з антисемітизмом і ксенофобією", – додав В'ятрович.

 

Нагадаємо 11 грудня Львівська облрада проголосила 2019 рік на Львівщині роком Степана Бандери та Організації українських націоналістів. Відповідні рішення прийняли у зв’язку із відзначенням 110-річчя з дня народження Бандери та 90-ї річниці Першого Конгресу українських націоналістів.              

 

Своєю чергою, посол Ізраїлю в Україні Йоель Ліон відреагував на рішення Львівська обласної ради, яка проголосила 2019 рік на Львівщині роком Степана Бандери та Організації українських націоналістів, наголосивши, що Україна не повинна нібито "вшановувати виконавців злочинів проти українських євреїв". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.