НОВИНИ

На Архієрейському соборі єпископи виступили проти ставленика Філарета на посаду глави помісної православної церкви в Україні

Водночас лідером серед ймовірних кандидатів на посаду Предстоятеля є Митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич).

На Архієрейському соборі Української православної церкви Київського патріархату, що відбувся 13 грудня, Патріарх Філарет запропонував вийти з єдиним кандидатом від УПЦ КП з надією, що його всі підтримають одноголосно, однак 12 єпископів відкрито виступили проти цієї кандидатури. Про це Тижню повідомило проінформоване джерело.

 

На соборі розглядалися питання підготовки до Об'єднавчого собору.

 

Як повідомило джерело, є чутки, що ставленик Філарета – це проросійська кандидатура, яка багатьох дратує. Водночас дехто побоявся відкрито йти проти волі Філарета, бо не знали, що він зробить у відповідь. Саме тому й не публікують рішення Архієрейського собору. Своєю чергою, Філарет сподівався на одноголосну підтримку, але її немає.

 

Крім того, лідером серед ймовірних кандидатів на посаду Предстоятеля залишається Митрополит Луцький і Волинський Михаїл (Зінкевич).

 

 

Як повідомлялося, 5 грудня президент Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий Собор зі створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні відбудеться 15 грудня в соборі святої Софії у Києві.  

 

6 грудня речник УПЦ КП Євстратій Зоря повідомив, що Священний синод Української православної церкви Київського патріархату повідомив, що на 13 грудня скликає Архієрейський собор, на якому планують ухвалити рішення щодо Об'єднавчого собору 15 грудня. 

 

Як повідомлялося, Вселенський патріарх вручить Томос про автокефалію майбутньому голові помісної православної церкви в Україні 6 січня 2019 року в Константинополі. 

 

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

Також Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.