НОВИНИ

На Харківщині позбавили статусу регіональної російську мову

За відповідне рішення проголосувало 3/4 всіх депутатів.

Харківська обласна рада 6 грудня скасувала рішення від 2012 року, яке передбачало для російської мови статус регіональної.  Про це в четвер, 13 грудня, повідомив депутат Харківської облради Дмитро Булах.

 

"Минулого тижня облрада проголосувала за скасування деяких своїх попередніх рішень. <…> Рішення від 2012 про те як і де вживати російську мову. Тобто фактична регламентація його регіонального статусу", – наголосив він.

 

Булах зазначив, що за рішення про скасування проголосувало 3/4 всіх депутатів, серед яких і більшість фракцій "Опозиціного блоку" та "Відродження".

 

"Визнати такими, що втратило чинність: рішення обласної ради від 30 серпня 2012 року № 480-VI "Про першочергові заходи щодо виконання в Харківській області Закону України "Про засади державної мовної політики", – йдеться в рішенні Харківської облради.

 

Нагадаємо, 7 грудня депутати Івано-Франківської обласної ради рекомендували заборонити використання російськомовного культурного продукту на території області до повного припинення російської агресії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.