НОВИНИ

СБУ встановила, що предстоятель Києво-Печерської лаври мав координувати акції проти Томосу

У спецслужбі заявили, що також планувалися провокації, які повинні були привести до загибелі і поранення учасників акцій.

Предстоятель Києво-Печерської лаври Павло повинен був координувати акції протесту проти надання Томосу про автокефалію Української церкви під час Об'єднавчого собору в Києві. Про це в четвер, 13 грудня, повідомив заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко.

 

 

За його словами, після повернення з території Росії українець, якому доручили організувати протести, звернувся до СБУ та повідомив про отриману пропозицію.

 

"Вже під нашим контролем організатор акції зв'язався з Юрієм, який йому повідомив, що координатором майбутньої акції в Києво-Печерській Лаврі буде священнослужитель на ім’я Павло. У подальшому було встановлено, що указаною особою фактично є намісник Лаври митрополит Павло", – заявили в СБУ.

 

Водночас Кононенко зазначив, що до співпраці з СБУ українця спонукала "завищена вартість замовлення, наявність в діях замовника ознак конспірації та необмеженість у фінансових ресурсах".

 

Як зазначається, на організацію акцій в Києво-Печерській лаврі проти надання Томосу, українцю передали п'ять тисяч доларів. За даними СБУ, від нього була потрібна тільки організація акцій з плакатами, виготовленими в Москві.

 

Крім того, у спецслужбі додали, що планувалися провокації, які повинні були привести до загибелі і поранення учасників акцій. Самі акції, за даними правоохоронців, повинні були пройти на території Києво-Печерської лаври 13 і 14 грудня о 12:00.

 

Також Кононенко уточнив, що "поки підстав для затримання Павла немає", священик буде допитаний у рамках відповідного провадження.

 

 

Нагадаємо, 30 листопада Служба безпеки України прийшла з обшуками за місцем проживання предстоятеля Києво-Печерської лаври, митрополита Української православної церкви Московського патріархату Павла в рамках провадження про розпалювання міжконфесійної ворожнечі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.