НОВИНИ

ЄС готує допомогу Україні, але нових санкцій проти РФ не буде - Euractiv

Зазначається, що держави-члени ЄС не досягли консенсусу.

Лідери Європейського Союзу на саміті у Брюсселі запропонують допомогу українським регіонам, постраждалим від російської атаки в Азовському морі, однак нові санкції проти Росії не будуть введені. Про це повідомляє Euractiv з посиланням на проект висновків саміту, який відкривається у четвер, 13 грудня.

 

Зазначається, що у проекті не згадується про розгляд подальших санкцій проти РФ через відсутність згоди між державами-членами.

 

Своєю чергою, дипломати розраховують на продовження санкцій, які вже існують. Водночас не досягнуто консенсусу щодо збільшення тиску,  якого прагнуть більшість країн.

 

Зокрема, ЄС готує пропозицію щодо фінансових та інших заходів, спрямованих на допомогу районам Східної України через блокування Москвою вільного судноплавства в Азовському морі.

 

"ЄС готовий прийняти заходи щодо подальшого зміцнення своєї підтримки на користь постраждалих регіонів України", - йдеться у висновках.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.