НОВИНИ

У Польщі уряд Моравецького отримав вотум довіри парламенту

За довіру уряду проголосував 231 депутат Сейму, проти був 181, ще двоє утрималися.

У Польщі уряд прем'єр-міністра Матеуша Моравецького отримав вотум довіри парламенту. Про це повідомляє RMF24.

 

Зокрема, за довіру уряду проголосував 231 депутат Сейму, проти був 181, ще двоє утрималися.

 

Наголошується, що опозиція звинувачує уряд у відсутності контролю над Комісією фінансового нагляду, невдалу реформу освіти і запровадження додаткових податків і зборів.

 

"Дякую за вашу довіру не тільки мені, але, перш за все, для цілої Ради міністрів, всієї нашої червоно-білої команди", - написав Моравецький у Twitter.

 

Нагадаємо, 12 грудня Моравецький заявив, що він ініціює голосування за довіру до уряду, щоб забезпечити мандат на свої реформи перед самітом лідерів ЄС.  Так, націоналістичну і євроскептичну партію "Право і справедливість" (PiS) Моравецького у ЄС звинувачують у підриві верховенства права через скандальну судову реформу і тиск на ЗМІ.

 

За останні місяці стався корупційний скандал з фінансовим регулятором та гнів серед деяких виборців викликало рішення влади відсвяткувати століття незалежності Польщі разом з ультраправими групами.

 

Як повідомлялося, 21 листопада Сейм Польщі ухвалив законопроект, який передбачає зміни закону про Верховний Суд.

 

19 жовтня Європейський суд ухвалив рішення про те, що Польща повинна негайно призупинити застосування нового закону, який змусив деяких суддів Верховного суду до дострокового виходу на пенсію та повернути тих, хто вже залишив свої посади.

 

24 вересня Єврокомісія звернулася до Суду справедливості ЄС у зв'язку із скандальним судовим законодавством, ухваленим в Польщі. 

 

Також 17 квітня польський Сейм та Сенат прийняли зміни до трьох законів про про Верховний суд, суди загальної юрисдикції та Національну раду судочинства. 

 

2 липня ЄС розпочав санкційну процедуру проти Польщі через польський суперечливий закон про Верховний суд. Своєю чергою, у Польщі відреагували на рішення Єврокомісії розпочати санкційну процедуру  Зокрема, міністр закордонних справ Яцек Чапутовіч заявив, що Польща доводитиме свою правоту у суді. У свою чергу, віце-міністр закордонних справ і міністр з європейських справ Конрад Шиманський заявив, що Польща в 30-денний термін відповість на поставлені перед нею питання з боку Єврокомісії.

 

Також  3 липня голова Верховного суду Польщі Малгожата Герсдорф пішла у відставку через набуття чинності оновленого закону про Верховний суд.   Так, згідно з новим законодавством, судді повинні будуть піти у відставку після досягнення пенсійного віку у 65 років. Зазначається, що наразі у польському Верховному суді налічується 73 судді, з яких 27  мають 65 років. Декларації про бажання залишитися на посаді подали 16 суддів.  Зокрема, у штаті судів залишаться тільки ті, хто надасть медичну довідку про стан здоров'я і отримає згоду польського президента.

 

25 липня Сенат Польщі  ухвалив поправку до закону про Верховний суд, яка передбачає, що голову суду зможуть обирати 2/3 суддів Верховного суду.

 

Додамо, 1 березня депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, підтримавши рішення Європейської комісії розпочати процедуру санкцій проти Польщі через порушення верховенства права.

 

8 березня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі у Брюсселі з головою Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером і його заступником Франсом Тіммермансом представив так звану "Білу книгу", яка стосується верховенства права. Зазначається, що книга нараховує сто сторінок, де перераховуються причини запровадження нової реформи судової системи. Моравєцький під час зустрічі також заявив, що надмірний тиск Європейського Союзу на Польщу через рефому правосуддя може призвести до непередбачуваних наслідків. За його словами, такий тиск посилить в країні підтримку популістів, які мають антиєвропейські погляди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.