НОВИНИ

Окружний адміністративний суд Києва пояснив поновлення на посаді Насірова

За словами головуючого судді, у лютому 2018 року Насіров подав позов, у якому спростував інформацію про наявність у нього громадянства Великої Британії.
Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення про поновлення Романа Насірова на посаді глави ДФС через недоведеність наявності у нього подвійного громадянства, через що його раніше звільнили. Про це повідомила головуючий суддя Наталія Клименчук,передає Судово-юридична газета у середу, 12 грудня.
 

За її словами, у лютому 2018 року Насіров подав позов, у якому спростував інформацію про наявіність у нього громадянства Великої Британії. Насіров наполягав на тому, що рішення про звільнення ухвалювалось із порушенням, оскільки цьому не передувало відповідне подання прем'єр-міністра.

 

«Судом було встановлено, що єдиним документом, в якому згадується наявність у позивача подвійного громадянства, є адресоване міністру фінансів України лист посольства Великої Британії, в якому йдеться про надання НАБУ якоїсь інформації щодо Романа Насірова, в тому числі тієї, що стосується його британського громадянства. Також зазначено, що матеріали, які підтверджують цей факт, будуть надані відповідно до міжнародних Конвенцій», — йдеться у заяві судді. Водночас, на думку суду, «такий лист саме по собі викликає сумніви», оскільки, хоч його відправником і вказано посольство Британії, він не підписаний уповноваженим послом.

 

Зазначається, що суд неодноразово ставив перед відповідачами питання про наявність документів, які підтверджували б наявність факту подвійного громадянства Насірова, про які в тому числі могла йти мова в зазначеному листі, оскільки саме наявність у них відповідних матеріалів на момент прийняття рішення про звільнення позивача , що підтверджують це, могло б свідчити про його правомірності. Тим часом суду таких документів надано не було, а відповідачами підтверджено, що вони мають у своєму розпорядженні виключно інформацією, вказаною в такому листі посольства Великобританії. Відповідно, у суду при розгляді справи не було підстав для встановлення факту подвійного громадянства Насірова, в зв'язку з чим був зроблений висновок про безпідставність звільнення позивача.

 

«До вказаного вище стоїть лише додати, що згідно зі статтею 235 Кодексу законів про працю України, суд при встановленні обставин незаконного звільнення особи, зобов'язаний відновити його на посаді на попередній роботі, що і було зроблено рішенням суду від 11 грудня 2018 року», - зазначила Наталя Клименчук.

 

Як повідомлялося, 11 грудня окружний адміністративний суд Києва поновив Романа Насірова на посаді керівника Державної фіскальної служби України. Своєю чергою, Кабінет міністрів України оголосив, що подасть апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про поновлення Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби. 

 

Нагадаємо, 2 березня 2017 року детективи НАБУ затримали голову ДФС Романа Насірова й оголосили йому підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем), що спричинило шкоду державі на суму близько 2 млрд грн. 7 березня суд заарештував Насірова із заставою 100 млн грн. 16 березня його дружина внесла заставу, і він вийшов із СІЗО. Своєю чергою,  Спеціалізована антикорупційна прокуратура доручила Національному антикорупційному бюро перевірити законність походження 100 млн гривень застави.

 

19 жовтня суд продовжив міру запобіжного заходу екс-главі Державної Фіскальної Служби України Роману Насірову до 14 грудня і дозволив виїжджати у Київську область. 10 листопада в САП повідомили, що вручили Насірову обвинувальний акт, а згодом акт скерували до суду

 

31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив відстороненого від своїх обов'язків глави ДФС Романа Насірова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.