НОВИНИ

Європарламент нагородив Сенцова премією Сахарова

Премію вручили сестрі політв'язня Наталії Каплан.

Європейський парламент у середу, 12 грудня, нагородив незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова премією "За свободу думки" імені Сахарова, її вручили сестрі політичного в'язня Наталії Каплан. Про це повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

 

 

"Європарламент вручив премію Сахарова Олегу Сенцову. Отримала премію Наталья Каплан. У неї була сильна промова. Ці овації для нього. Але, думаю, також для усіх наших політв’язнів в Росії", – наголосив він.

 

 

Як повідомлялось, 25 жовтня український режисер, політв'язень Кремля Олег Сенцов став лауреатом премії імені Сахарова.

 

8 жовтня адвокат політв'язня Дмітрій Дінзе заявив, що в Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком. За його словами, шанси в українця "десь 50 на 50 – вийде він із голодування чи не вийде".

 

10 жовтня Денісова заявила, що російська сторона досі не надала жодних документів на підтвердження того, що Олег Сенцов припинив голодування.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.