НОВИНИ

На Луганщині окупанти передали понад 40 ув'язнених українській стороні

Загалом, офіс омбудсмена отримав близько 1000 звернень з проханням про переміщення.

На Донбасі в середу, 12 грудня, окупанти передали українській стороні 42 осіб, яких утримували у в’язницях на непідконтрольній частині Луганської області. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

 

Зокрема, вона заявила, що забрала засуджених в Щасті Луганської області.

 

 

"Вони самі, через рідних і близьких людей або ж за допомогою правозахисників, виявили бажання повернутися для продовження відбування покарання на контрольованій Урядом України території. Загалом, офіс Уповноваженого отримав близько 1000 звернень з проханням про переміщення. Це питання неодноразово обговорювалося на зустрічах Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України, що відбувалися у Мінську. Цього разу представники окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях у Луганській області передали нам 42 особи", – повідомила Денісова.

 

 

За її словами, українській стороні також передали їх кримінальні справи.

 

"Хоча ще раз наголошую: ми готові прийняти всіх без винятку громадян України для подальшого відбування покарання на підконтрольній території. Але найголовніше, що все вийшло! Це перший випадок передачі ув’язнених з непідконтрольних територій Луганської області", – підкреслила омбудсмен.

 

 

Нагадаємо, 4 грудня перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що на засіданні гуманітарної групи ТКГ у Мінську, після багатомісячних дебатів, узгодили дату і місце переміщення засуджених, не пов'язаних з конфліктом. Омбудсмен Денісова і її офіс будуть напряму залучені до цього переміщення засуджених. На сьогодні близько 1000 засуджених прагнуть сидіти в українських тюрмах, наразі домовлено про переміщення більше 60 з них.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.