НОВИНИ

Польська армія вчасно отримає системи Patriot - віце-президент Raytheon

Мова йде про другий етап програми модернізації польської армії "Вісла".

Віце-президент американської компанії Raytheon з польської програми Джон Берд заявив, що Польща вчасно отримає комплекси протиракетної оборони Patriot у рамках другого етапу програми модернізації польської армії "Вісла". Про це йдеться в інтерв'ю польського порталу wnp.pl.

 

 

За його словами, Raytheon пропонує свою власну альтернативну систему управління, яка могла б вироблятися спільно з польськими компаніями, і дозволила б Польщі передати системи Patriot на службу.

 

"Що ж стосується SkyCeptor, ми переконані, що в рамках другої фази програми "Вісла" ми можемо вчасно забезпечити Польщу цими ракетами на основі нещодавно впровадженої ракети Stunner. Завдяки цьому польська промисловість отримає ключові компетенції в галузі ракетних технологій, включаючи виробництво ракет", - зауважив очільник.

 

Зокрема, він відзначив, що США пропонують Польщі участь у роботі до 60%, що "буде переводитись у великий експортний потенціал". "Я пишаюся тим, що ми досягли, і я розраховую на подальші успіхи в цій галузі", - пікдреслив Берд.

 

Водночас він висловив сподівання, що сторони підпишуть остаточні контракти на виробництво компонентів системи Patriot, беручи до уваги компенсаційні зобов'язання, передбачені для першого етапу реалізації програми "Вісла".

 

"Компенсаційний пакет фази I також включає інші елементи, такі як технічне обслуговування та навчання. Проте я думаю, що SkyCeptor - це найбільший шанс для Польщі. Те, що мені дуже подобається в цій програмі, є його експортний потенціал для польської промисловості", - додав він.

 

"Під час переговорів про перший етап ми багато чому навчилися, отримуючи велику взаємну повагу та довіру. Ось чому я стовідсотково переконаний, що переговори на другому етапі будуть успішними. Є багато деталей, які потрібно визначити, тому що це складне питання, але ми це зробимо", - підсумував віце-президент компанії.

 

Нагадаємо, 28 березня глава Міноборони Польщі Маріуш Блащак підписав угоду на поставку до країни американської системи протиракетної оборони Patriot. За його словами, Варшава заплатить за систему Patriot разом з системою управління полем бою 4,75 млрд доларів.

 

Раніше президент Польщі Анджей Дуда та Блащак обговорили необхідність модернізації польської армії й проблеми фінансування закупівель військової техніки.

 

Напередодні у США схвалили продаж Польщі системи Patriot.

 

До того повідомлялося, що Польща пояснила закупівлю Patriot бажанням захиститися від "Іскандерів".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.