НОВИНИ

Атака РФ на Азові. Могеріні заявила, що ЄС може надати фінансову підтримку південного сходу України

Мова йде про проекти по лінії Європейського інвестиційного банку.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Євросоюз вивчає можливості надання фінансової підтримки прилеглим до Азовського моря регіонах на південному сході України, включаючи порт Маріуполь. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час засіданні Європарламенту у вівторок, 11 грудня.

 

"Те, що для нас відіграє найбільшу роль, - це та підтримка, яку ми можемо надати", зокрема, по лінії Європейського інвестиційного банку, зазначала вона.

 

Водночас Могеріні визнала, що перед українською владою стоїть ще цілий ряд серйозних проблем. Мова йде про встановлення некорумпованої судової системи, подоланні зловживань у банківському секторі та запобігання "атак проти цивільного суспільства".

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.