НОВИНИ

Мінфін підтвердив отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі €500 мільйонів

Кошти скеровуються до державного бюджету і, зокрема, на забезпечення впровадження структурних реформ.
Перший транш макрофінансової допомоги Євросоюзу у розмірі 500 мільйонів євро наданий Україні у вигляді позики під ставку 1,25% з погашенням у квітні 2033 року. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів у вівторок, 11 грудня.
 

Зазначається, що кошти скеровуються до державного бюджету і, зокрема, на забезпечення впровадження структурних реформ.  Перелік вимог, які Україна повинна виконувати, щоб отримувати макрофінансову допомогу Євросоюзу містить зобов’язання у сфері боротьби з корупцією, якості державного управління та податкової системи, реформу енергетичного сектору, соціальної політики та корпоративного управління в державних підприємствах, а також реформу системи управління державними фінансами.

 

«Міністерство фінансів вдячне Європейському Союзу за дієву підтримку для України. Спільними зусиллями Уряд, Верховна Рада та Президент України продовжать здійснювати програму реформ для того, щоб Україна була добрим сусідом і партнером Євросоюзу, а головне – заради економічного розвитку і зростання добробуту для кожного українця», – сказала Міністр фінансів України Оксана Маркарова.

 

Нагадаємо, 11 грудня єврокомісар Валдіс Домбровскіс повідомив, що Європейський Союз перерахував Україні 500 млн євро першого траншу нової програми макрофінансової допомоги. 

 

26 червня 2018 року  Рада ЄС затвердила виділення Україні одного мільярда євро макрофінансової допомоги.

 

19 жовтня  уповноважений персонал Міжнародного валютного фонду затвердив ініційовану урядом України нову програму макрофінансової допомоги stand-by для України у сумі 3,9 млрд доларів на 14 місяців. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.