НОВИНИ

Сіярто заявив про прогрес у переговорах між Угорщиною та Україною

Зокрема, Будапешт позитивно оцінює намір відкрити у містах Шіофок і Тернопіль почесні консульства України та Угорщини на взаємній основі.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив про прогрес у переговорах з українською стороною, а саме – про певний сприятливий поступ щодо нормативного врегулювання проблем угорської меншини в Закарпатській області та загальних питань двосторонніх угорсько-українських стосунків. Про це він заявив після зустрічі з главою МЗС України Павлом Клімкіним у Мілані.

 

Зокрема, Сіярто повідомив, що Верховна Рада України включила до порядку денного процедуру голосування стосовно продовження перехідного періоду вступу в дію нового освітнього закону.  Однак, за його словами, це ще не гарантія того, що голосування відбудеться. Він нагадав, що дві попередні такі ініціативи завершилися безрезультатно.

 

"Ми також позитивно оцінюємо намір відкрити у містах Шіофок і Тернопіль почесні консульства (України та Угорщини – Ред.) на взаємній основі", – наголосив глава угорського МЗС.

 

Водночас він повідомив, що в Києві нарешті розпочав роботу новий посол Угорщини. Також сторони домовилися продовжити щоденний графік роботи КПП на ділянках кордону Косино-Барабаш та Дзвінкове-Лоня і створити два додаткові КПП.

 

Як повідомлялося 22 листопада, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що вважає, що видача угорських паспортів громадянам України нібито не суперечить українським законам. 

 

Нагадаємо, 4 жовтня Україна повідомила послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню, що оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата. Своєю чергою Сійярто заявив, що Угорщина висилає українського консула. Зокрема, він викликав українського посла  у Будапешті і повідомив, що у консула є 72 години, щоб залишити Угорщину в якості пропорційної відповіді. 5 жовтня стало відомо, що Міністерство закордонних справ Угорщини висилає з посольства України в Будапешті українського дипломата Дмитра Керечанина.

 

19 вересня ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. 

 

Згодом Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. Він також заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини.

 

20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва.