НОВИНИ

Ще одна область заборонила російськомовний культурний продукт

Зазначається, що мораторій підтримали 68 депутатів.

У п'ятницю, 7 грудня, депутати Івано-Франківської обласної ради рекомендували заборонити використання російськомовного культурного продукту на території області до повного припинення російської агресії. Про це повідомляє місцеве видання "Курс".

 

Зазначається, що мораторій підтримали 68 депутатів.

 

"Ми як депутати обласної ради маємо засвідчити свою позицію. Проситимемо людей утримуватися від культивування, просовування російськомовного продукту агресора", - сказав Ігор Дебенко, який представив проект рішення.

 

За його словами, під "російськомовним продуктом агресора" розуміються пісні, фільми, музика, яка виробляється, продукується російськими громадянами, фірмами.

 

Нагадаємо, 6 листопада Тернопільська обласна рада встановила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території області. 

 

Як повідомлялося, Львівська обласна рада 18 вересня та  Житомирська облрада  26 жовтня ввели на території своїх областей тимчасову заборону (мораторій) на публічне використанняросійськомовного  культурного продукту. 

 

22 жовтня голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що у проект Закону про мову будуть внесені внесені поправки щодо перехідного періоду або впровадження квот на період переходу друкованих ЗМІ на українську мову.

 

З 13 жовтня 2017 року в Україні набув чинності закон про мовні квоти на телебаченні.

 

Нагадаємо, з листопада 2017 року в Україні набув чинності закон про підвищені мовні квоти на радіо.