НОВИНИ

  ▪   Христина Вовчук

Меркель II. Що відомо про ймовірну наступницю канцлера Німеччини

Тиждень.ua розповідає про головного претендента на посаду глави ФРН Аннегрет Крамп-Карренбауер.

На посаду лідера Християнсько-демократичного союзу Німеччини після відходу канцлерки Ангели Меркель претендуватимуть, зокрема, міністр охорони здоров'я Йенс Спан з правого крила партії, генсек партії Аннегрет Крамп-Карренбауер та глава фракції в Бундестазі Фрідріх Мерц. Однак Крамп-Карренбауер вважається найімовірнішою наступницею глави федерального уряду, адже саме вона є соратницею Меркель. Спостерігаючи за публічними заявами потенційної глави християнських демократів, можна стверджувати, що Крамп-Карренбауер налаштована на серйозну боротьбу. Ба більше, вона оголосила, що залишить крісло генсека ХДС навіть у разі програшу на виборах глави партії.

 

Так, очільника партії мають обрати на з’їзді делегатів ХДС, який відбудеться 7-8 грудня.

 

Тиждень.ua розповідає про ймовірну наступницю канцлерки ФРН.

 

 

 

 

Початок політичної кар'єри

 

Крамп-Карренбауер вступила до ХДС 1981 року. Після закінчення навчання  у Трірському та Саарському університетах працювала референткрю в Саарському відділенні ХДС Саара.

 

У 2000-2007-х роках обіймала посаду міністра внутрішніх справ, міністра з питань сім'ї, прав жінок і спорту, пізніше міністра освіти, міністра з питань сім'ї, з прав жінок та культури. Ще згодом вона була міністром праці, міністром з питань сім'ї, з соціальних питань, профілактики та спорту.

 

Після відставки з посади прем'єра Саара у 2011 році Петер Мюллер запропонував очолити цю посаду Крамп-Карренбауер. Вже у 2017 році на виборах Ландтагу Саарланд ХДС з її регіональною лідеркою отримав перемогу з 40,7 %.

 

Крамп-Карренбауер виступає за суворіші правила щодо абортів і проти їхньої реклами.

Вона підтримує міграційну політику Анґели Меркель та вважає закриття кордонів Німеччини загрозою для цілісності Європейського Союзу.

 

 

Меркель II

 

У матеріалі CNBC йдеться, що Крамп-Карренбауер сприймається як політик, відданий Меркель.  Так, канцлерка висунула кандидатуру Крампа-Карренбауер на посаду генсека ХДС у лютому цього року. Крім того, у той час як Спан і Мерц розглядаються як потенційні противники Меркель, Крамп-Карренбауер розглядається як той, хто буде притримуватися центристського шляху Меркель.

 

Представляючи свою кандидатуру, Крамп-Карренбауер натякнула, що "з Ангелою Меркель її пов’язує ціла епоха, однак ніщо не можна продовжуватися до нескінченності". Так, політик дала зрозуміти, що вона не скасує політику ХДС введену її наставником.

 

Німецька газета Handelsblatt зазначає, що Крамп-Карренбауер має хороші шанси отримати найвищу посаду, посилаючись на її великий досвід у політиці.

 

Водночас на думку заступника редактора Handelsblatt Еллісона Вільямса, її єдиним падінням може бути те, що вона дуже схожа на Меркель, і що громадськість може захотіти змінити курс. "Її вболівальники кажуть, що вона розумна з глибоким почуттям іронії, для інших вона консервативна, не вистачає вогненної риторики і просто Меркель II".

 

 

 

"Міні-Меркель"

 

"Крамп-Карренбауер - дуже обґрунтований політик. Вона також є політиком, який може використовувати як мозок, так і серце...Але коли справа доходить до прийняття рішень та зайняття посад, то вона дуже рішуче налаштована", - сказала журналістка Крістіна Дунц, яка нещодавно опублікувала біографію очільниці.

 

За словами авторки, Крамп-Карренбауер зовсім не є так званою "міні-Меркель" попри те, що її часто так описують.  З точки зору міграції, вона сприймається як "набагато жорсткіша та консервативніша", ніж чинна канцлерка. Вона також підтримує міграційну політику Меркель та вважає закриття кордонів Німеччини загрозою для цілісності ЄС. 

 

Проте вона далеко не завжди політично вирівняна з лідеркою ХДС. Зокрема, Крамп-Карренбауер виступає за суворіші правила щодо абортів і проти їхньої реклами. "Вона іноді займає дуже ліберальні позиції, наприклад, коли йдеться про права жінок", -  зазначає Saarbrücker Zeitung.

 

"Навіть незважаючи на те, що канцлер Меркель ніколи відкрито не схвалила Крамп-Карренбауер, добре відомо, що у цих двох жінок дуже хороші і довірливі стосунки", - сказав Стефан Маршалл, політолог в університеті Генріха-Гейне в Дюссельдорфі.

 

Своєю чергою, опитування німецької громадської телевізійної компанії ZDF виявило, що майже третина респондентів назвали Крамп-Карренбауер  "надійним" та "дружелюбною". Мерц отримав лише 15% у тих же категоріях. Крім того, на запитання "хто, швидше за все, представлятиме інтереси простих громадян", 33% опитаних назвали Крамп-Карренбауер,9% - Мерца, а 5% - Спана.

 

 

Україна

 

Напередодні Крамп-Карренбауер заявила, що ЄС та США повинні розглянути можливість заборони заходу до своїх портів російських суден, які прямують з Азовського моря.  Вона стверджує, що має бути чітка відповідь на захоплення Росією українських кораблів. "Відповіддю може бути заборона для російських кораблів, які прямують з регіону Азовського моря, заходити в європейські чи американські порти до врегулювання ситуації з Україною" - сказала вона. Ба більше, вона відзначила, що Німеччина має бути готова до більшої відповідальності щодо своєї зовнішньої політики та до більших витрат на оборону.

 

Між тим, Крамп-Карренбауер наголосила, що Берлін має негайно відповісти на захоплення українських моряків і кораблів у Керченській протоці. За її словами, було б "занадто радикально" повністю відмовитися від "Північного потоку-2", але в силах ФРН скоротити об’єми поставок газу, який буде постачатися через цей газогін.