НОВИНИ

Алла Лазарева: Головна відмінність руху «жовтих жилетів» у Франції від попередніх протестів — навмисна не санкціонованість

Рекордне варварство, очевидно, є одним із наслідків безособистісності протесту, що розхитує не надто міцні підвалини французької демократії.

Головна відмінність руху «жовтих жилетів» у Франції від попередніх потужних протестних хвиль — навмисна не санкціонованість, найрадикальніші з мітингарів повторюють тезу, що «вулиця легітимніша за Макрона». Про це пише журналістка Тижня Алла Лазарева.

 

За її словами, відсутність упізнаваних лідерів та речників створює атмосферу безвідповідальності та заохочує долучитися до процесу всіх, хто полюбляє палити, ламати, грабувати. Рекордне варварство, очевидно, є одним із наслідків безособистісності протесту, що розхитує не надто міцні підвалини французької демократії.

 

«Вихід? Нові стратегії та ефективні кроки, на які в Макрона майже немає часу. Як повідомив часопис Journal de Dimanche, економіст Жан Пізані-Фері, який давніше консультував Макрона, три місяці тому надіслав президентові важливий документ. У ньому команда експертів передрікала можливі спалахи гніву, бо президентську політику сприймають «відстороненою від народу й байдужою до соціальних питань». Французька преса наголошує, що тоді пророчі нотатки лишилися без відповіді. Тепер Макрону доведеться пригадати свої передвиборчі обіцянки про «рівність шансів для всіх» і зробити кілька конкретних кроків у заявленому напрямку. Наскільки це допоможе, невідомо. Принаймні з’явиться шанс спинити колективне божевілля, що вже почалося», — наголосила Лазарева.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.